30. päeva kokkuvõte ja viljavaba leib

Kolmkümmend päeva on seljataga. Kokkuvõtet kirjutades olen 35 päeva juures. Plaanin alustatut jätkata. Nelja nädalaga kadusid neli kilo. See polnud mu eesmärk. Arstlikud testid näitavad et olen terve inimene (peale kõrgenenud põletiku näitaja)

  • Viimased kaks nädalat olen olnud täielikult teraviljata. Pole ka söönud riisi, tatart, qinoad.
  • Laktoos on väljas. Peale tiibeti piimaseene.
  • Viimase nädala olen pähkli ja suhkruvaba. Ka puuviljasuhkru. Välja on jäänud mu lemmikud datlid ja kõik muu kuivatatud puuvili. 

Kõht ei valuta. Väljaheide on üldiselt normaalne. Surmaväsimus on seljatatud. Võttis kaua aega. Käis üles ja alla. Nagu pendel. Tööd pole juba kuus nädalat teinud. Plaane ka mitte. Lihtsalt mõte mingile plaanile tekitab depressiivseid mõtteid. Viimased kaks päeva on aga selgelt parem. Kadunud on väsimus ja uimasus. Eile tundsin "lihtsalt niisama" õnnetunnet. Seda pole ammu kogenud.
Ekseem jalal näitab taandumise märke. Ekseem kõrvaaugus, millega erinevad arstid 25.a võidelnud on, hakkab kuivama ja ei valmista enam nii suurt ebamugavust ja sügelust.
Turjal on ilmselt mitte ekseem vaid hoopis seen. Seened seljas. Ravin suhkruvaba dieedi ja öise õunaäädika mähisega.
Mis on jäänud on gaasid. Samuti (vaatamata kaotatud kilodele) punnis kõht.

Olen valinud endale (hetkel) dieedi mis on kuskil Keto ja Paleo vahepeal. Ma ei kavatse olla dogmaatiline.

Mu ellu jäävad:

  • viljavaba elustiil (hulluks ei pea minema, aga võimalusel väldin)
  • laktoosivaba söök ( väljaarvatud tiibeti piimaseen, või)
  • puljong peab jääma. Kavatsen teha ka sülti ja kasutusele võtta zelatiini
  • Hommikune klaas sooja vett õunaäädikaga (2 spl)
  • no-poo - shampoonivaba peapesu (mul on hakanud kasvama pisikesed uued juuksekarvad)
  • keemiavaba hambapasta kurkumiga
  • õliloksutamine - oil pulling
  • 20 min. sörki päevas
Palju on tulnud ümber õppida. Koristasin ära köögikapid ja asendasin jahud uute ainetega. Linaseemned. Kanep. Tapioka. Ashwaganda. Kurkum. Toorkakao. Mitu pudelit õli.
Kohviga teen kord nädalas hoopis klistiiri. Hommikuti joon toorkakaod (ilma magusaineta hetkel) supilusika kookosõliga.
Katsetan kõiki fermenteerimise võimalusi. Kimchi. Hapukapsas. Hapukurk. Leotan ja idandan. Külmkapi alumine riiul on täis värskeid juurvilju.

Millest ma puudust tunnen on leivaline. Selgus et ka seda on võimalik asendada väga maitsvalt.
Viljavaba küüslauguleib

Viljavaba küüslaugu leib. Retsept


1/2 klaas oliivõli
1/2 klaas vett
1 tl soola (võib vähem panna)
3/4 klaasi tapioka jahu (asendasin kartulitärklisega)
1/4 klaasi koososjahu (kui kasutada kartulitärklist siis 1/2 kl kookosjahu)
1 muna
1/2 pressitud küüslauku
võib lisada maitsetaimi, näiteks oreganot

Panen pannile õli. Vee. Lisan soola. Kuumutan keemiseni. Võtan tulelt. Lisan küüslaugu. Ja seejärel aeglaselt ja ühtlaselt raputades tapioka jahu. Segan. Lasen 5. min. tõmmata. Lisan maitsetaimed. Muna. Seejärel kookosjahu. Muljun taina korralikult läbi. Panen küpsetuspaberile lusikasuurused pötsud. Küpsetan 30, 40 minutit. Kuni pealt kollakaspruun.

See leib on meie peres rõõmuga omaks võetud. Maitseb kõigile. Nõudlus kohe. Katsetasin ka tapioka asemel leotatud linaseemnetega, et vältida tärklist. Rohkem närimist. Aga ka hea. Jätsin ära ka küüslaugu, et lapsed saaks süüa meega.
Järgmisena katsetan seda leiba


Ma olen hämmingus ja rõõmus. Eeluviisi ja toitumisega on võimalik madalseis ületada. Kolmkümmend päeva pole ehk päris piisav.  Esimesed muutused saavad nähtavaks. Uued normid harjumusteks.

Millega arvestda

  • Võtab aega. Söögitegemine võtab aega. Uute retseptide leidmine ja katsetamine võtab aega. Harjumine võtab aega. Perel võtab aega. Toiduainete otsimine poest võtab aega. Näiteks kust leida mahedat liha ja konte. Kust leida õunaäädikas mis poleks plastikpudelis. Ma isegi toon oma vee lähedal asuvast kaevust. Aega ja pikka meelt. 
  • Võtab raha. Kõik tuleb ümber seadistada. Köögist saab labor. Ühes potis idaneb uba. Teiseb fermenteerub kapsas. Kolmandas tõmbab piimaseen. Välja tuleb vahtada plastikust potsikud. Asendada klaasiga. Muidu ei saa fermenteerida. Välja tuleb vahetada "non stick" pann. Köögikapid vabastada jahudest ja asendada ainetega mis kõhule rohkem sobivad. Uued maitseained. Lisandid. Esimesed 30. päeva on kulukas. Pärast seda läheb aga "odavaks". Kui põhiained on olemas, siis märkad et poodi polegi enam asja.
  • Võtab mõistmist. Mitte kõik ei ole "alternatiiv-" eluviisi pooldajad. Võibolla su innustust ei võeta omaks. Kodus. Sõprade ringis. Tahaks särasilmselt kõigile kuulutada mis mind aidanud on. Aga. Kõik ei taha kuulda. See on ok. Ma õppisin, et valu (häda) peab olema piisavalt suur, et tahta olemasolevaid harjumusi muuta. Mul oli. Teistel ei pruugi olla. Pean olema vaoshoitud oma uute teadmistega. Mitte teistele pähemäärima.
Pole kahtlust. Ma jätkan. Mulle teeb see head. Ma usun. Tegelikult. Kõigile. Aga ma ei saa seda selliselt kuulutada:) Nüüd tuleb võita oma perekond.

Raamatusoovitus

Kolmekümne päeva jooksul lugesin nelja head raamatut. Ma olin nii väsinud, et ei jaksanud midagi muud teha. Istusin. Lugesin
  • Mans search for meaning Psühoterapeut V. Frankli kokkuvõtted ja analüüs inimese loomusest koonduslaagris. Õppisin temalt põhimõtte "Ära sebi ise. Lase Jumalal asju juhtida" Paneb koonduslaagri kõrval asju oma elus uuesti kaaluma. Mõtteid tekitav raamat. Soovitan.
  • Toida oma tervist. Liis Orav. Hea ülevaade kõikidest tähtsatest tervise ja toitumise aspektidest eesti keeles ja raamatuna. 
  •  Võluv soolestik. Lustlikult kirjutatud. Väga selge ja lihtne. Näiteks saab lõpuks ometi teada mis asendis peaks kakama. Ja milline näeb välja terve inimese väljaheide. Saab palju teada keemialaborist mis kõhus tõimub, seni kuni mälud sööki. 
  • Piibel.http://www.piibel.net/?q=armastage+oma+vaenlasi&cs=ISO-8859-1#q=index Klassika. Oli huvitav selle kolmekümne päevaja läbi käia umbes kolmkümmend keissi kus Jeesus haige terveks tegi. Igast loost õppisin. Mediteerisin selle üle päeva jooksul



Kommentaarid